Відправка замовлень за 3-4 дні після оформлення.Безкоштовна доставка від 900 грн.


Lucca ComicCon 2018!

comic con

Не Сан-Дієго єдиним.

З 31 жовтня по 4 листопада в Італії відбувся найбільший в країні ґік-конвент – Lucca Comic Con 2018. Для тих, хто не знає, почнемо з того, що Lucca Comics and Games є найважливішим італійським ComicCon, скільки італійські поціновувачі коміксів себе пам’ятають. Фактично він існує з 1993 року, але за даними Вікіпедії перша конвенція пройшла у далекому 1966 році. 

Джерело: Facebook

Це визначна подія, яка щороку приваблює понад двісті тисяч відвідувачів до невеликого середньовічного міста Лукка у чарівній Тоскані.

Лайн-арт постера #luccacg18 створений художником LRNZ у співпраці з Studio Kmzero Firenze. І кожен художник міг розфарбувати постер на свій лад та викласти на Facebook на офіційну сторінку фестивалю.

Наш друг Роберто на кілька днів поринув у цю атмосферу та готовий поділитись з вами свіжими новинами та яскравими фото.

Незважаючи на дощ, який змушував відвідувачів шукати притулку в приміщенні, повітря на Lucca ComicCon було наповнене енргією, а відвідувачі були в передчутті вражаючих новин. У всіх місцевих ґіків протягом трьох днів була можливість втратити голови. Давайте розглянемо разом найважливіші події конвенту.

У секції коміксів, домінували стенди італійських гігантів Panini та Sergio Bonelli, але й багато інших відомих видавців та видавництв світового рівня з радістю взяли участь у фестивалі.

А тим часом на головній сцені не закінчувались презентації. Наприклад, повний зал зібрала презентація ілюстрованого видання матінки італійської літератури. Мабуть, найвизначнішого твору. Якого? Звичайно ж, “Божественної комедії” Данте! :)

А ми (ще до офіційних публікацій) дізнались смачненьку як бабусині пиріжки новину! Чи хто очікував кросовер Sergio Bonelli та DC Comics? А ось отримайте та розпишіться! Так-так, один з найвідоміших італійських героїв Загор скоро зустрінеться в одному коміксі з Флешем. Хоча останнім часом, поціновувачі помічають, що Sergio Bonelli Editore починають відходити від класичного канону своїх публікацій та експерементувати з американським стилем. Що ж, тільки радіємо за таку міжнародну співпрацю!

У ігровій зоні розгорнувся величезний стенд Fortnite, де усі три дні відбувались групові турніри.

На церемонії нагородження Yellow Kid Award (італійська премія для коміксистів та мультиплікаторів) статуетка пішла в скарбничку до майстра Лейдзі Мацумото. І до речі, він анонсував новий проект про силу підліткого розуму, але назва поки лишається таємницею.

Масштабне косплей-шоу Гри Престолів відбувалось в особливій локації – у катакомбах під Сан-Коломбано. Косплеєри пройшли середньовічними підземеллями та відтвори головні події серіалу. Також, було багато лицарів та косплеєрів з Володаря Перснів. Також справжніми королями косплею були стімпанк та аніме-персонажі. Люди в костюмах наголошують: “Це не просто маска, а спосіб життя”. Наш фаворит, безсумнівно, Ван Панч Мен. 

А у зоні маркету відбувався свій власний Комік Кон, або як його називають – альтернативна Lucca. “Вийди з розважального супермаркету, обери “Borda!Fest”. Саме під таким гаслом відбувався захід, присвячений незалежним авторам та видавцям. Хоча щодо позиції “андерграунд та інді проти мейнстріму” організатори трохи лукавлять – головним гостем цього “фесту у фесті” є суперзірка італійських коміксів Zerocalcare. 

Сomic Con це вже давно не локальний фестиваль для ґік-спільноти. Звісно ж, на початку було слово, і це слово було “комікс”. І сьогодні він залишається центральним елементом фестивалю. За свою історію комікси пройшли довгий шлях від карикатур та “дитячої літератури” до самостійного серйозного жанру. Скажімо так, крізь стереотипи до зірок. Сьогодні СomicCon виходить за межі коміксів та ігор, поступово обростає іншими поп-культурними темами і стає величезною платформою для міжкультурного обміну. Хочете навчитись одягати кімоно? Пройдіть праворуч. Чайні церемонії? Ліворуч, будь ласка. Прибічники субкультур – вам прямо по центру.  

Насправді, подій було так багато, що їх неможливо перерахувати. Якщо вам пощастить поїхати до Лукки в 2019 році, краще заздалегідь брати квитки та вже шукати номер в готелі. Або ж вам пощастить отримати “золотий” квиток на всі дні фестивалю. Де? Завичайно в одній з шоколадок у магазинчику Віллі Вонки на центральній площі Лукки. Тож, до зустрічі на Lucca ComicCon 2019!

Дякуємо Роберто за звіт.


А що про Comic Con Ukraine?

Що ж, українські читачі, яке ж майбутнє Comic Con тут, в Україні? З огляду на те, що Lucca було започатковано  52 роки тому, нам здається, що ми рухаємось у правильному напрямку. У цьому році відбулось два гучних фестивалі – Kyiv Comic Con і Comic Con Ukraine, а також інші ґік-конвенти трохи меншого масштабу в різних куточках України. Вони тільки розпочали свою історію, і ми сподіваємось, що кожен з них у майбутньому досягне 200 тисяч відвідувачів і заявить про таланти України всьому світові. Ми лише вболіваємо за долю ComicConів, адже на прикладі  Лукки, – це подія, яка змінила устрій середньовічного міста і перетнула італійські кордони, демонструючи, як популярна культура здатна об’єднувати абсолютно різних людей.